Aktuality

Pelta odzbrojoval kouzlem vtipného primitiva, vinen je i stát, říká Ondráčka

Publikováno: 26.08.2020

„Hlavním obviněným v kauze Pelta a spol. by vlastně měl být neschopný stát, který dlouhodobě nedokázal vytvořit pravidla pro financování českého sportu,“ říká David Ondráčka, ředitel české pobočky Transparency International.

Více informací

Korupce ze sportu nezmizela, varuje právnička Transparency. Hniličku to může semlít

Publikováno: 03.12.2019

Dva roky po slavné korupční aféře na ministerstvu školství se sportovní agenda stěhuje pod křídla Národní sportovní agentury vedené Milanem Hniličkou. Bývalý hokejový brankář to ale v předsednické funkci nebude mít snadné, říká právnička Transparency International Sylvie Kloboučková. Sportovní šíbři jsou podle ní silní a dokážou semlít i silné osobnosti.

Více informací

Po trestním oznámení Transparency na nesrovnalosti v přerozdělování sportovních dotací na pražském magistrátu nyní policie obvinila devět lidí

Publikováno: 11.11.2019

Média dnes přinesla informaci, že policie koncem minulého týdne obvinila devět lidí z Magistrátu hlavního města Prahy (MHP). Trestní stíhání se týká rozdělování dotací v rámci MHP plynoucích do sportu. Iniciátorem vyšetřování byla Transparency International (TI).

Více informací

Blog Sylvie Kloboučkové: „Samotný vznik sportovní agentury nic nespasí“

Publikováno: 08.08.2019

Minulý čtvrtek vznikla i přes veto Senátu Národní sportovní agentura (NSA), která od Ministerstva školství převezme agendu sportovní politiky. Od roku 2021 začne přerozdělovat dotační prostředky – letos na sport ministerstvo alokovalo sedm miliard korun. Je nepochybné, že sportovní prostředí se dlouhodobě potýká s celou řadou problémů a zásadní změnu potřebuje, otázkou zůstává, zda tohle je ta správná cesta a před jakými výzvami agentura stojí.

Více informací

Univerzální vojáci sportu aneb co prozradily Peltovy SMSky

Publikováno: 03.10.2018

Policie stíhá bývalého šéfa Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Miroslava Peltu a předsedu České unie sportu (ČUS) Miroslava Janstu pro machinace při rozdělování dotací pro sport. Spolu s nimi je obviněna i někdejší náměstkyně ministryně školství (MŠMT) Simona Kratochvílová a další dva lidé. Dalibor Bártka ve své reportáži pro Reportéry ČT přináší nové informace k této korupční kauze.

Více informací

Blog Gavina O´Briena: „Pořadatelská kontroverze fotbalového mistrovství světa 2018“

Publikováno: 09.07.2018

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku právě vrcholí. Na hřišti mezi sebou zápasí ty nejlepší týmy světa o to, kdo se stane šampionem. Průběh poháru je velmi barvitý – i přes jasně dané favority nabídly dosavadní zápasy několik překvapení, která nikdo nečekal, jako bylo vítězství Mexika 1:0 nad obhájci titulu z Německa, nebo postup Ruska přes španělský národní tým v penaltovém rozstřelu.

Více informací

Na Janstově seznamu úředníků, kteří jeli na olympiádu, je jedenáct jmen

Publikováno: 25.06.2018

Předseda České unie sportu Miroslav Jansta | zdroj: Michal Šula, MAFRA Česká unie sportu obviněná […]

Více informací

Podvody s dotacemi v Praze? Policie loni dostala dvě tajné nahrávky informátora z magistrátu

Publikováno: 21.06.2018

Na možné manipulace s přidělováním sportovních dotací v Praze loni upozornil informátor přímo z magistrátu. Obrátil se na organizaci Transparency International, které poskytl klíčové důkazy: dvě tajné nahrávky a tabulky s označenými předem vybranými projekty, mezi něž se stamiliony údajně dělily. Zástupci Transparency podali trestní oznámení. Jestli na jeho základě v úterý policie na pražském magistrátu zasahovala, však není jasné.

Více informací

Nabité sportovní léto ve stínu korupčních skandálů

Publikováno: 13.06.2018

Stejně jako mnoho z vás, i my se těšíme na nadcházející sportovní léto – už dnes vypukne fotbalové mistrovství světa v Moskvě.

Více informací

Blog Apoleny Ondráčkové: „My už také víme, kudy běží zajíc aneb rok poté“

Publikováno: 03.05.2018

Dnes je tomu přesně rok, co si policie přišla pro samozvanou „čtverku“ v souvislosti s rozdělováním sportovních dotací v rámci neinvestičního programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Odstartoval tak závod o spravedlivý sport, k jehož vítězství je i po roce stále ještě daleko.

Více informací

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o.p.s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8
tel.: +420 224 240 895
e-mail: sport@transparency.cz
web: www.transparency.cz
Transparentní dárcovský účet TI: 2100385154/2010

Partneři

Saatchi & Saatchi

 


Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >