Ve vedení „ministerstva sportu“ může usednout Hulinský, jehož Babiš označil za kmotra

Národní sportovní agentura ještě ani nevznikla, ve vládních kruzích se však už řeší, kdo by ji měl řídit. Téměř jisté je, že předsedou bude bývalý hokejový brankář a poslanec za ANO Milan Hnilička, který je favoritem premiéra Andreje Babiše. Ve hře jsou však také dva posty místopředsedů. Podle zdrojů Aktuálně.cz by jeden z nich mohl obsadit vlivný sociální demokrat Petr Hulinský, jehož Babiš kdysi označil za pražského kmotra. Více se dočtete na Aktuálně.cz.

Kriminalisté rozšířili Peltovo obvinění. Náměstkyni měl uplácet bytem v Praze

Vyšetřovatelé rozšířili obvinění bývalého šéfa Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Miroslava Pelty. Podle informací České televize je nově stíhaný také za korupci. Podle policie měl uplácet bývalou náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou. Peltův advokát Oldřich Chudoba považuje postup policie za nedůvodný. Více se dozvíte na webu České televize.

FIFA udělila doživotní tresty třem funkcionářům

Etická komise FIFA potrestala doživotním zákazem působení ve fotbale trojici funkcionářů, která americkým vyšetřovatelům přiznala vinu při vyšetřování korupce ve světovém fotbalu. Distanc a pokutu 1 milion franků (22,5 milionu korun) dostali marketingový pracovník Aaron Davidson, pobočník Costas Takkas a organizátor zápasů Miguel Trujillo. Více se dočtete na Sport.cz.

Vlivný ministerský úředník rozhodoval o milionových dotacích pro olympijský výbor, teď pro něj pracuje

Bývalý šéf odboru sportu ministerstva školství Miroslav Vosyka se nechal od Českého olympijského výboru (ČOV) během své funkce zvát na olympijské hry. Svaz mu podle Zprávy ze zahraniční cesty, kterou má Radiožurnál k dispozici, zajistil dopravu i ubytování na hry do Londýna a Soči. Stejný úředník byl navíc v roce 2016 zbaven funkce kvůli vyplacení sporné dotace a dostal od soudu podmínku. Více na iRozhlas.cz.

Exministryně Valachová čelí trestnímu oznámení kvůli dotaci pro olympioniky. ‚Udělala bych to znovu,‘ říká

Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) trvá na tom, že kritizovaná mimořádná dotace 76 milionů korun pro Český olympijský výbor z roku 2017 byla správná. Tvrdí, že bez ní by možná česká výprava neodcestovala na letošní zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Valachová čtvrteční tiskovou konferenci svolala po zveřejnění informace, že na ni kvůli této dotaci bylo podáno trestní oznámení. Více na iRozhlas.cz.

Policie vyšetřuje exministryni Valachovou kvůli vyplacení 76 milionů olympionikům

V kauze čelí stíhání sportovní bossové Miroslav Pelta a Miroslav Jansta. Teď policie šetří i případ exministryně školství Kateřiny Valachové. Více na Seznam Zprávy.

Policie zajistila majetek vlivného sportovního bosse Jansty

Miroslav Jansta má kvůli kauze dotací do sportu obstaveny nemovitosti za 4 miliony korun – chalupu na Nymbursku a pole o rozloze 40 tisíc metrů čtverečních. Více se dočtete na webu Seznam Zprávy.

Žalobci sáhli na majetek i náměstkyni, která poslouchala Peltu. Škodu spočetli na 475 milionů

Pražské vrchní státní zastupitelství po fotbalovém bossovi Miroslavu Peltovi zajistilo majetek i exnáměstkyně ministryně školství Simony Kratochvílové. Vyšetřování rozsáhlého případu rozdělování sportovních dotací v českém sportu, v němž čelí obvinění třeba sportovní bossové Miroslav Pelta a Miroslav Jansta, se blíží ke konci. Žalobce Ondřej Trčka už také spočítal, že jedna z obviněných – bývalá náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová – způsobila škodu přes 475 milionů korun. Více na webu Seznam Zprávy.

Korupce a dopingové podvody! Biatlon se rve o důvěru, pomoci má etický kodex

Celou Evropu sice trápí obrovská vedra, se zásadní zprávou ale přichází Mezinárodní biatlonová unie (IBU). Udělala důležitý krok k obnovení své důvěryhodnosti. Výkonná rada IBU na zasedání v Salcburku přijala upravený etický kodex, jehož součástí je i zřízení nové etické komise. Návrh musí ještě schválit delegáti kongresu IBU, jenž se bude konat 5. až 9. září v Poreči. Více se dočtete na Sport.cz.

‚Je to náhoda, no.‘ Neznámý spolek získal pár měsíců po založení od Peltovy fotbalové asociace 7 milionů

Neznámý spolek získal od fotbalové asociace, kterou tehdy vedl Miroslav Pelta, sedm milionů korun. Byla to jedna z nejvyšších částek při porcování takzvaných peněz z loterií za rok 2016. Spolek pro podporu mládeže a kolektivních sportů přitom nespolupracuje s žádnými kluby a začal fungovat krátce před odklepnutím milionů. Sídlí navíc v tom samém bytě jako firma, ve které figuruje jeden z blízkých Peltových spolupracovníků. Více na webu iRozhlas.cz.

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o.p.s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8
tel.: +420 224 240 895
e-mail: korupcniviceboj@transparency.cz
web: www.transparency.cz
Transparentní dárcovský účet TI: 2100385154/2010

Partneři

Saatchi & Saatchi

 


Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >