Sekretář fotbalové asociace si před odchodem vyjednal u bývalého vedení zlatý padák za milion

Bývalý generální sekretář fotbalového svazu Jan Pauly dostane od asociace odstupné ve výši devíti platů, tedy minimálně přes milion korun. Radiožurnálu to potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje z fotbalové asociace. Na začátku letošního roku totiž dnes už bývalé vedení asociace podepsalo s Paulym dodatek smlouvy, že v případě odchodu dostane zlatý padák. Pauly na postu skončil po dohodě s novým vedením na začátku srpna. Více už se dočtete na webu iRozhlas.cz.

Policie chce kvůli dotacím poslat k soudu exministra a dalších 8 lidí

Žalobci přišel od policie spis s návrhem, aby obžaloval devět lidí kvůli rozdělování dotací do sportu. Policie ukončila vyšetřování dalšího případu, který souvisí s rozdělováním dotací do sportu. Více už se dočtete na webu Seznam Zprávy.

Novým šéfem fotbalu je Petr Fousek, když porazil Poborského. Neuspěl ani Šmicer

Novým předsedou Fotbalové asociace ČR (FAČR) se stal Petr Fousek. Osmapadesátiletý dlouholetý funkcionář při volbách na valné hromadě v Nymburce ve druhém kole hlasování porazil bývalého úspěšného reprezentanta Karla Poborského a ve funkci nahradí končícího šéfa Martina Malíka. Fousek získal 106 hlasů, jeho protikandidát 91 hlasů. Do výkonného výboru se nedostal ani další reprezentant Vladimír Šmicer, který neuspěl s kandidaturou na místopředsedu. Více už se dočtete na Lidovky.cz.

Novým předsedou NSA je Neusser, do čela ČOV proti Kejvalovi kandidovat nebude

To byla rychlost! Nástupcem Milana Hniličky, který v pondělí z osobních důvodů rezignoval na post šéfa Národní sportovní agentury, se stal Filip Neusser. Současného kouče pozemních hokejistek a protikandidáta Jiřího Kejvala v plánovaných volbách vedení Českého olympijského výboru (ČOV) ještě týž den do funkce předsedy NSA schválila vláda. Více už se dozvíte na webu Sport.cz.

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička rezignoval

Předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička rezignoval. Dopoledne o tom informoval premiéra Andreje Babiše. Informaci ČTK potvrdil mluvčí NSA Jakub Večerka s tím, že důvody předseda objasní novinářům po poledni. Hnilička byl pod tlakem od ledna, kdy se navzdory vládním opatřením proti koronaviru zúčastnil oslavy v Teplicích. Server Seznam Zprávy také upozornil, že agentura pro schvalování dotací angažovala externí firmu. V agentuře proto byla kontrola ministerstva financí, která zjistila i další nedostatky. Více už se dočtete online na webu ČTK.

Vedení českého fotbalu končí. Ale chce si půjčit až čtvrt miliardy

Současné vedení chce zatížit Fotbalovou asociaci ČR úvěrem ve výši 200–250 milionů korun. A to jen necelé tři měsíce před koncem svého funkčního období. Opozice to považuje za nehoráznost. Více už se dočtete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy.

Ve fotbalové korupční kauze okolo Berbra policie prověřuje i sázkové podvody

V kauze údajného ovlivňování zápasů ve fotbale okolo bývalého místopředsedy Fotbalové asociace Romana Berbra se objevily nové informace. Policie vedle korupce prověřuje i možné sázkové podvody. Vyplývá to z dokumentů ve spisu, s nimiž se seznámila Česká televize. Podezření dokládají i některé policejní odposlechy. Mezi obviněnými je kromě Berbra i dalších devatenáct lidí působících ve fotbale. Pokračovat ve čtení můžete na webu ČT24.

Zásah v sídle fotbalové asociace. Berbr byl zatčen, policie ho podezírá z korupce

Roman Berbr, místopředseda Fotbalové asociace České republiky, byl zatčen. Kriminalisté ho spolu s dalšími osmnácti osobami zadrželi pro podezření z korupce a ovlivňování výsledků zápasů, jeden člověk je vyšetřován na svobodě. V sídle FAČR na pražském Strahově i na dalších místech republiky od rána zasahuje útvar Národní centrály proti organizovanému zločinu. Více už se dozvíte na iDNES.cz.

Kauza zmanipulovaných dotací pro sport pokračuje. Kdo se musel dostavit k soudu?

Stát stále nedokázal vytvořit jasná pravidla pro veřejné financování. Toho měl zneužít bývalý předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, který údajně ovlivňoval výši a směřování dotací. Kdo další je do tohoto případu zapleten? A která agentura by měla mít na starost rozdělování dotací v budoucnu? Podívejte se na video na TN.cz.

Pelta odzbrojoval kouzlem vtipného primitiva, vinen je i stát, říká Ondráčka

„Hlavním obviněným v kauze Pelta a spol. by vlastně měl být neschopný stát, který dlouhodobě nedokázal vytvořit pravidla pro financování českého sportu,“ říká David Ondráčka, ředitel české pobočky Transparency International.

Druhým celotýdenním „turnusem“ pokračuje u Městského soudu v Praze hlavní líčení ve věci obžaloby několika fyzických a právnických osob, které státní zástupce viní z údajných manipulací při rozdělování státních dotací Ministerstva školství určených v roce 2017 pro oblast sportu.

Více už se dočtete v rozhovoru Luďka Mádla na Seznam Zprávy.

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o.p.s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8
tel.: +420 224 240 895
e-mail: sport@transparency.cz
web: www.transparency.cz
Transparentní dárcovský účet TI: 2100385154/2010

Partneři

Saatchi & Saatchi

 


Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >